Chata Wusapl

Chata Wusapl sa nachádza na Krahuliach, len hodinu cesty autom z Nitry. Prekrásna príroda a úžasné ticho malebnej dedinky pohladia každú dušu. V zime sa môžete sánkovať a lyžovať – vďaka jedinečnej polohe sa dostanete na svah a späť do chaty na lyžiach. V lete miesto ponúka možnosť výletov na Králiky, Skalku (Via Ferrata Skalka), vodnú nádrž Turček, do Kremnice alebo nenáročnú vychádzku na rozhľadňu Krahulský štít. Rozhodne sa oplatí navštíviť geografický stred Európy, ktorý na nachádza v blízkosti Kremnických baní. Zážitkom je aj pohľad na pasúce sa ovečky a degustácia čerstvých výrobkov z ovčieho mlieka v miestnej kolibe.

Pôvodná chata bola postavená v rokoch 1977 – 1978 a oficiálne slúžila ako expozičná stanica nitrianskej firmy Vúsapl (Výskumný ústav spracovania a aplikácie plastických látok) na testovanie plastov v exteriéri. V skutočnosti bola – hlavne v zimnom a letnom období – obľúbeným miestom na rekreáciu pre zamestnancov firmy, ich rodiny a priateľov.

Po dlhých rokoch využívania v roku 2017 prešla chata do vlastníctva firmy WOODHOUSE. V rokoch 2018-2019 bola zrealizovaná kompletná rekonštrukcia, pričom myšlienkou prestavby bolo ponechať a zrekonštruovať čo najviac z pôvodnej stavby a pritom zlepšiť kvalitu bývania. V súčasnosti má chata dve obytné poschodia, na ktorých je 8 izieb, 4 kúpeľne a k dispozícii 23 lôžok. Na prízemí je priestranná kuchyňa, obývačka a vináreň, ktorej múr pripomína pôvodný stav chaty. Deti sa môžu pohrať na pôvodných („socialistických“) preliezkach a kolotoči za chatou a večer si s rodičmi opekať v gril kúte. Chatu firma momentálne ponúka svojim rodinám a známym, v prípade záujmu je otvorená dohode.

Napíšte nám
Najdete nás

WOODHOUSE, s.r.o.

Dlha 91B

949 07 Veľké Janíkovce

© 2021 All rights reserved. Developed at SecretLab, theme Hdev. Build with Atiframe.

Scroll to top